Gdzie jechać?

Wasze podróże, ciekawostki, opinie z pobytu w Chorwacji. Gdzie warto jechać i co zobaczyć. Co polecacie, co odradzacie i dlaczego.

Gdzie jechać?

Postprzez aga_1980 » 7 kwi 2009, o 20:55

Ja też się wybieram do Chorwacji w lecie, ale nie wiem w które miejsce jechać.
Ma ktoś jakieś namiary na fajne miejsca?
Proszę o pomoc
aga_1980

Re: Gdzie jechać?

Postprzez marcin » 8 kwi 2009, o 19:05

Ja polecam Istrie. Byłem 2 lata temu, super.
jeszcze do Wenecji można sobie wodolotem popłynąć...
marcin

Postprzez zibi4604 » 29 maja 2009, o 11:11

aga_1980 napisał(a):Ja też się wybieram do Chorwacji w lecie, ale nie wiem w które miejsce jechać.
Proszę o pomoc

Ja polecam też Istrię ale jej "stozek" tzn. miejscowości:Medulin a szczególnie polecam Banjole gdzie byłem w roku ubiegłym w miesiącu Lipiec-Sierpień. Plaże co prawda są kamieniste ale ile w tym niepowtarzalnego uroku! Drugiego takiego miejsca ze świecą szukać w Europie. Miejscowość bardzo mała i spokojna, jeden sklep spożywczy i biuro turystyczno-informacyjne. Kwatery prywatne oraz małe i duże pola namiotowe i kempingowe.Ludność uprzejma i przemiła dla Polaków.Polecam dla chcących wypocząć w ciszy i zdala od zgiełku.
zibi4604

Postprzez zibi4604 » 15 cze 2009, o 19:30

witam wszystkich!
znalazłem chwilę czasu więc podzielę się swoimi doświadczeniem z wyjazdu i pobytu w Chorwacji w miejscowości Banjole /półwysep Istria/.
Podczas wyjazdu proponuję zaopatrzyć się w dobre mapy drogowe tych krajów przez które będziemy podróżowali. Jest to bardzo ważne jeśli nie chcecie błądzić.Zdarzyła nam się taka pomyłka podczas przejazdu przez Słowenię, gdzie jest budowane wiele nowych autostrad i miast do granicy z Chorwacją pojechaliśmy do Triestu we Włoszech! Pogoda była fatalna lało jak z cebra a mapy niezbyt aktualne ot i to! A później to już był horor i zdenerwowanie gdy każdy z odcinków na który wjechaliśmy niespodziewanie się kończył i trzeba było wracać do punktu wyjściowego czyli do Triestu! Oznakowania we Włoszech fatane!
Proponuję wytyczyć sobie zawczasu trasę np. w internecie /Mapa Drogowa Europy/ i wydrukować na kartkach co jest naprawdę bardzo przydatne w podróży.Nie polecam nawigacji, chyba że jest naprawdę sprawdzona w tamtym terenie!
W Austrii są wspaniałe parkingi przydrożne gdzie można się zatrzymać,zjeść posiłek,przespać w samochodzie a później skoczyć do łazienki i WC,wymyć buźkę i ząbki a nawet wykąpać pod natryskiem/nie korzystałem więc niewiem czy trzeba za natrysk z ciepłą wodą płacić?/ reszta za friko! Pamiętaj o pozostawieniu porządku! Krajanie nasi często o tym zapominają!
Zajeżdżając na parking po 22 pamiętaj że inni mogą już odpoczywać po trudach podróży. Zachowaj ciszę i spokój,wyłacz oświetlenie i głośniki! Wielu o tym zapomina i zachowuje się jak by byli sami i do tego na dyskotece!
Myślę że każdy turysta czy też kierowca wie jak zachowywać się w takich miejscach w późnyxh godzinach nocnych.
Jadac do Chorwacji nie zapominajmy o nakryciu na głowę i kremy natłuszczające skórę! Pożądane jest posiadać parasol przeciwsłoneczny! Ale chyba najważniejsze jest właściwe obuwie kąpielowe! Wielu turystów już na własnej skórze się przekonało jak ważny jest to ekwipunek! Jeże morskie są tam w morzu wszędzie! A igły tego skorupiaka!? są naprawdę długie,twarde i bardzo trudne do wyciągnięcia jak się złamią w stopie nogi! Widziałem kilka przypadków wśród naszych turystów a młoda dziewczyna z Słowenii to musiała po 2 dniach jechać szukać pomocy specjalisty lekarza! Tak więc obuwie takie to ekwipunek nr1. Co prawda można je kupić na nadmorskich bazarach ale kosztuje dosyć słono od 45 do 150 Kuna.
W roku 2008 w kantorze lub innych miejscach wymiany za 100 euro wpłacali od 600 do 900 kuna.
Doba na polu namiotowym lub kempingowym w Banjole kosztowała od: 100 do 200 Kuna lub 15 do 35 euro! Należy pamiętać że do podstawowej opłaty doliczane są różne dodatki już podczas wystawiania rachunku! Nim zakwaterujesz się gdziekolwiek każ napisać na kartce przez właściciela wartość opłaty za dobę + dodatki na osobę!
tyle uwag na dzisiaj. Więcej napiszę w następnym wejściu.
Do usłyszenia! Pozdro dla wszystkich!
zibi4604

Postprzez sebek » 4 sty 2010, o 12:30

Witam,
ja polecam Starigrad-Paklenice, male urocze miasteczko u podnoza masywu gorskiego Velebit i Parku Narodowego Paklenica. Do Zadaru jest jakies 40 km. Niedaleko jest Park Narodowy Kornati jak rowniez Park Narodowy Krka. Jesli ktos lubi aktywnie spedzac czas moze sie powspinac w Paklenicy albo powedrowac po parku. Rowniez nie daleko mozna przezyc fascynujace Kannu Safari na rzece ZRMANJA, albo rafting na rzece MREZNICA i CETINA.
Wiecej informacji na: http://www.starigrad-paklenica.net
sebek

Postprzez aldonzo » 4 cze 2010, o 08:05

aga_1980 napisał(a):Ja też się wybieram do Chorwacji w lecie, ale nie wiem w które miejsce jechać.
Proszę o pomoc

Mnie kręcą tylko wyspy Chorwacji, sama myśl o pobycie na wyspie daje dreszczyk emocji. Był RAB, teraz pora na PAG.
Wyspa RAB znajduje się dość blisko, co ułatwia dojazd z Polski. Ceny podobne jak nad Polskim Bałtykiem. Gdzie się nie obrócisz wokoło wyspy są plaże. Kamieniste i piaszczyste-dla każdego coś.... miłego. Miasteczko RAB niezwykle urokliwe. Gorąco polecam RAB.
aldonzo

Postprzez arkadiusz844 » 24 cze 2010, o 16:12

Zależy czego się oczekuje po wyjeździe.. ja zawsze jeżdżę na obozy studenckie.. oferują najwięcej atrakcji za niską cene.. co prawda może warunki zakwaterowania nie są "królewskie" ale nie po to jadę ponad 1000 km żeby siedzieć w hotelu.. w tym roku wybrałem http://student.travel.pl/studenckie-wak ... kacje-2010
już byłem z tym biurem raz w grecji i byliśmy ze znajomymi bardzo zadowoleni :)
arkadiusz844

Postprzez turysta862 » 10 sty 2011, o 13:56

A ja byłem w zeszłe wakacje w Biogradzie z Biurem Podróży OIS. Wyjazd zaliczam do bardzo udanych, fajna spokojna miejscowość, doskonała baza wypadkowa. Bardzo tanie kwatery. Mogę polecic. Pozdrawiam
turysta862

Postprzez goldenchill » 23 sty 2011, o 16:27

Też zastanawialam sie nad oferta sylwestrowa student travel, ale troche za pozno sie zorientowalam. Pojechali natomiast moi znajomi i jak zobaczylam zdjecia to myslalam ze padne z zazdrosci... :( zobaczcie sobie http://student.travel.pl/galeria,Chorwa ... -2010-2011
na 100% wybiore sie w nastepnym roku :)
goldenchill

Postprzez GoscCroatia » 13 cze 2011, o 17:24

Czesc , jestem mily i przystojny chorwat lubie pisać po polsku...chetnie bym poznal polke ktora sie wybiera na wakacje tutaj.Mieszkam w miescie ZADAR w Chorwacji. Moj gg. 24236464 pozdrawiam :))
GoscCroatia

Następna strona

Powrót do Chorwacja - turystyka